Seriál Yellowstone uvede Netflix ve 4K

neděle, 7. ledna 2024, 08:00 Aktuality, TV MediaGuru

V pondělí 15. ledna se objeví ve streamovací službě Netflix prozatím blíže nespecifikovaný počet dílů seriálu Yellowstone, který měli doposud možnost sledovat pouze zákaznící konkurenční platformy SkyShowtime, avšak pouze v HD formátu. Tato platforma UHD rozlišení nepodporuje.

Kevin Costner v seriálu Yellowstone. Foto: SkyShowtime

Kevin Costner v seriálu Yellowstone. Foto: SkyShowtime

„Konkurence se snažila Netflix rozdrtit, nakonec marné snahy vzdala, a protože jsou všechny v mínusu, prodávají a licencují, co se dá,“ uvedl na Facebooku novinář David Zápal, který je zároveň správcem skupiny Netflix tipy CZ/SK. Ta za dobu své existence nasbírala více než 184 tisíc fanoušků. Podle Zápala je paradoxem skutečnost, že zatímco na vlastní platformě SkyShowtime byl Yellowstone k vidění legálně pouze v HD rozlišení, Netflix bude disponovat formátem 4K/UHD.

„Po Yellowjackets tu máme další původně originální seriálový titul mířící na Netflix,“ doplnil správce facebookové skupiny s obří fanouškovskou základnou. Kromě čtyřikrát vyššího rozlišení, než je formát Full HD, se mají předplatitelé dočkat i vyšší verze prostorového zvuku. Už v loňském roce se začaly na Netflixu objevovat tituly HBO Original, namátkou Nesvá, Hráči, Bratrstvo neohrožených, Pravá krev a další. Pronikání obsahu z jednotlivých služeb už dnes tak není ničím neobvyklým.

-lukpol-

Je to rebel! Herec Petr Nárožný je lokální tváří Netflixu

středa 27. prosince 2023