Warner TV získala licence pro DVB-T2, satelit a online

čtvrtek, 18. ledna 2024, 10:15 TV , Aktualizováno MediaGuru

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila společnosti HBO Europe pozemní, satelitní a internetovou licenci pro stanici Warner TV.

Logo stanice Warner TV, zdroj: HBO Europe

Logo stanice Warner TV, zdroj: HBO Europe

Tematický kanál Warner TV, jehož provozovatelem bude společnost HBO Europe, získal od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) všechny potřebné licence, o které požádal na konci loňského roku. Warner TV bude k dispozici bezplatně v celoplošném DVB-T2 vysílání, pravděpodobně v síti Českých Radiokomunikací, na satelitu a případně také v nabídkách operátorů kabelové a internetové televize. Televizní program má být zaměřený na seriály, filmy, dokumentární filmy a další pořady americké produkce.

Jedná se o první volně šířený televizní kanál, který společnost v zemi spouští,  uvedla v odpoledním vysílání společnost HBO Europe. Přesný termín spuštění neuvedla, konstatovala jen, že se tak stane v roce 2024. Česko se tak stane druhým trhem po Itálii, kde je Warner TV dostupná volně, a jedenáctým trhem v regionu EMEA, kde je Warner TV dostupná prostřednictvím portfolia lineárních sítí.

Warner Bros. Discovery provozuje na českém trhu 18 placených lineárních televizních kanálů (Discovery, Eurosport 1, Eurosport 2, Eurosport 4K, HGTV, TLC, Travel Channel, Investigation Discovery, Cartoon Network, Cartoonito, CNN, Food Network, Animal Planet, HBO & HBO 2 & HBO 3, Cinemax & Cinemax 2) a streamovací platformu HBO Max.

Umístění Warner TV do bezplatného vysílání je reakcí společnosti Warner Bros. Discovery týkající se dlouhodobé popularity pozemní televizní platformy. Lze očekávat, že program se tematicky zařadí mezi stanice jako Nova Cinema nebo Prima Max, případně okrajově Paramount Network.

„Spuštěním Warner TV doplníme naši již tak rozsáhlou lokální lineární nabídku a všem divákům přineseme skvělé filmy a produkci z naší knihovny Warner Bros. Discovery. Česká republika je jednou z našich nejdůležitějších zemí v regionu a Warner TV představuje přirozený krok, protože všichni milovníci televize, filmů a seriálů na trhu budou moci sledovat skvělý obsah na našem novém volně vysílaném kanálu,“ uvedl Jamie Cooke, generální ředitel pro střední a východní Evropu, Pobaltí, Blízký východ, Středomoří a Turecko ve společnosti Warner Bros. Discovery.

„Televizní kanál Warner TV bude dostupný pouze v Čechách. Spuštění Warner TV v České republice představuje velký milník pro nás i náš místní distribuční trh. Kromě našich placených televizních kanálů, které přinášejí živé sportovní přenosy, reality, lifestylový a dětský obsah, původní tvorbu, filmy a seriály, doplní Warner TV jako lineární volně vysílaný kanál naše portfolio a přinese náš obsah novým divákům,“ dodal Václav Paleček, ředitel distribuce a obchodního rozvoje Warner
Bros. Discovery v České republice a na Slovensku.

Vzniká další hudební televize, OK TV žádá o licenci

úterý 16. ledna 2024

Vlastník HBO chystá do DVB-T2 bezplatnou Warner TV

středa 6. prosince 2023

-lukpol-

Aktualizováno ve čtvrtek 18. ledna 2024 v 13.40 o vyjádření společnosti Warner Bros. Discovery