Magenta TV doplnila do nabídky Love Nature HD

středa, 21. února 2024, 06:55 Aktuality, TV MediaGuru

Nejen ve 4K rozlišení, ale také v klasické formátu Full HD bude nabízet svým zákazníkům nový dokumentární kanál operátor T-Mobile. K dispozici je na programové pozici 157.

Z vysílání dokumentární stanice Love Nature. Zdroj: IFC Media

Z vysílání dokumentární stanice Love Nature. Zdroj: IFC Media

Několik dní poté, co operátor T-Mobile zařadil do nabídky své placené televize Magenta TV dokumentární kanál Love Nature 4K, je stejná stanice klientům nově k dispozici i ve vysokém rozlišení, tzv. Full HD. Tento krok operátor dopředu neavizoval, nicméně je logický a ne až tak překvapivý. Paralelní distribuci 4K a HD verze nabízí svým zákazníkům například konkurenční Vodafone, platí to i pro Skylink, byť jeho zákazníci musí mít zajištěný příjem z družice Hotbird.

V internetové televizi ale může mít distribuce stejného kanálu ve dvou různých obrazových formátech důvod z pohledu datové rychlosti. Vysílání ve 4K rozlišení pochopitelně přináší na straně zákazníka vyšší náročnost na straně připojení. Právě konkurenční Vodafone nabízel zákazníkům ve své internetové verzi dlouhodobě pouze Love Nature 4K, HD vysílání zpřístupnil relativně nedávno. V kabelové televizi byly obě verze dokumentárního programu šířeny od počátku.

-lukpol-

Magenta TV přidá Premier Sport 3 s ATP a další dva kanály

čtvrtek 11. ledna 2024

Magenta TV uvede dočasný kanál Valentýnské kino

úterý 13. února 2024