PPF zvýšila podíl ve streamingové firmě Viaplay na 29,29 %

pátek, 9. února 2024, 15:30 TV ČTK

PPF, pod kterou patří i tuzemská TV Nova, je společně s Canal Plus největším akcionářem severské streamingové společnosti Viaplay.

Zdroj: Viaplay

Zdroj: Viaplay

Investiční společnost PPF zvýšila podíl ve švédské mediální a streamingové firmě Viaplay na 29,29 procenta. Nárůst podílu je důsledkem dokončeni rekapitalizace firmy Viaplay v celkové hodnotě čtyř miliard švédských korun (zhruba devět miliard Kč). Podíl ve firmě Viaplay v rámci rekapitalizace zvýšila i francouzská společnost Canal Plus, informovala dnes agentura Reuters. PPF loni ve firmě Viaplay získala zhruba šestiprocentní podíl.

„Skupina PPF se v investicích zaměřuje na čtyři hlavní obory: telekomunikace, finanční služby, média a e-commerce. Naše investice do Viaplay je v souladu s touto strategií," sdělil dnes ČTK mluvčí skupiny PPF Leoš Rousek.

Společnost Canal Plus v rámci rekapitalizace zvýšila svůj podíl ve Viaplay na 29,33 procenta z dosavadních 12 procent. Canal Plus je součástí francouzské mediální skupiny Vivendi.

„Skupina Canal Plus vítá úspěšné dokončení rekapitalizace firmy Viaplay. Se zdravou kapitálovou strukturou, jasným plánem a novým a odhodlaným řídicím týmem si Viaplay vytvořila základy pro úspěšný obrat v hospodaření," uvedl šéf společnosti Canal Plus Maxime Saada.

Firma Viaplay se podle agentury Reuters dostala pod tlak kvůli poklesu poptávky, za kterým stály rostoucí životní náklady spotřebitelů. V prosinci firma oznámila, že přikročí ke zvýšení kapitálu a restrukturalizaci dluhu.

Investiční skupina PPF podniká ve 25 zemích v Evropě, Asii a Severní Americe. Investuje do finančních služeb, telekomunikací, médií, biotechnologií, nemovitostí či strojírenství. Do skupiny patří mimo jiné mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), která provozuje desítky televizních stanic včetně TV Nova a služby Voyo.

-čtk-