Prima+ po roce: Přes 125 tisíc platících, nejvyhledávanější je ZOO

čtvrtek, 8. února 2024, 11:40 TV, Aktuality MediaGuru

Služba Prima+ odstartovala před rokem, podle provozovatele za tu dobu získala přes 125 tisíc předplatitelů.

Zdroj: FTV Prima

Zdroj: FTV Prima

Streamovací služba Prima+ patřící skupině Prima si za rok fungování připsala podle sdělení provozovatele přes milion registrovaných uživatelů, kteří odsledovali přes 110 milionů video views a 43 milionů hodin obsahu. Službu si předplácí více než 125 tisíc uživatelů.

Prima+ v uplynulém roce uvedla třináct prémiových seriálů, stovky epizod dříve než v televizi, přes tisíc českých a zahraničních filmů a více než tři a půl tisíce epizod zahraničních seriálů. K nejžádanějším pořadům se řadí romantický obsah, komedie a rodinné seriály. Mezi nejsledovanějšími pořady vede vlajkový primácký seriál ZOO.

„Za uplynulý rok se nám podařilo uvést třináct premiérových pořadů, jakou jsou např. Pod hladinou, Sedm schodů k moci, Bez lítosti, Vytoč mého agenta, Banáni, Zákony vlka, Malá velká liga, Na vlnách Jadranu, Půlnoční zpověď, Agrometal nebo Bodyguardi. Právě tyto tituly jsou na platformě spolu s dalšími původními seriály Primy ZOO a Slunečná těmi nejsledovanějšími,“ shrnuje první rok Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

Nejúspěšnějším pořadem z hlediska uživatelů se stal seriál ZOO, u kterého si alespoň jeden díl pustilo bezmála 300 tisíc uživatelů. Na druhém a čtvrtém místě se umístily kriminální seriály Zákony vlka a Einstein – Případy nesnesitelného génia. Mezi ně se pak vklínila show Prostřeno. Kromě zmiňovaných se v top 10 umístily i seriály Dobré zprávy, Pod hladinou, Eliška a Damián, Půlnoční zpověď, Agrometal a Poslední oběť.

„Od svého spuštění získala prima+ přes 125 tisíc předplatitelů. Uživatelé v tarifu Free ji využívají průměrně tři hodiny týdně, diváci s tarifem Light téměř sedm hodin týdně a s tarifem Premium bezmála deset hodin týdně. Přehled nejoblíbenějších žánrů ukazuje, že diváci si Prima+ vybírají, když hledají klid a odpočinek. Z hlediska sledovanosti se nejlépe dařilo romantickému obsahu, a to ať už domácímu jako ZOO, Slunečná či Modrý kód, či zahraničnímu, například Láska klepe na dveře nebo Zasněná láska. Hned v závěsu byly komedie a rodinné pořady,“ přibližuje Josef Beneš, ředitel VOD.

V sekci Prima+ Originals je vítězem pořad Pod hladinou s necelým milionem zhlédnutí, u kterého si alespoň jeden díl pustilo přes 120 tisíc diváků. Dařilo se i dokumentární sérii Bez lítosti o doživotně odsouzených vrazích a fiktivní sérii Sedm schodů k moci inspirované českým politickým prostředím.

Prima+: Diváci odsledují v tarifech light a free stejné množství reklamy

středa 29. listopadu 2023

-mav-