Česká pošta obnovuje na některých pobočkách prodej tisku

pondělí, 13. května 2024, 14:10 Tisk, Aktuality MediaGuru

Prodej novin a časopisů se obnovuje na 555 pobočkách České pošty. O rozšíření prodeje na další pobočky se jedná.

Ilustrační foto, zdroj: MediaGuru.cz

Ilustrační foto, zdroj: MediaGuru.cz

Česká pošta od pondělí 13. května opětovně zahájila prodej tisku, a to po vzájemné dohodě s původními distributory tisku společností První novinová společnost a společností Mediaprint & Kapa Pressegrosso.

Klienti České pošty tak mohou opět na 555 pobočkách zakoupit nabídku novin a časopisů. Tisk od distributora První novinová společnost bude dostupný na 340 pobočkách, distributor Mediaprint & Kapa Pressegrosso pak nabídne své tituly na 378 pobočkách. Na 163 poštách bude možné zakoupit tisk obou distributorů.

„Do prodeje tisku jsou zahrnuty vybrané pobočky České pošty, které byly vybrány jednotlivými distributory dle jejich logistických možností,“ uvedla ředitelka pobočkové sítě České pošty Martina Ivanová. „O možném rozšíření prodeje tisku i na další pobočky České pošty s distributory dále jednáme,“ dodala.

K zastavení prodeje tisku došlo od ledna letošního roku, kdy Česká pošta vzhledem k rostoucím nákladům na prodej tisku na svých pobočkách navrhla distributorům tisku změnu distribuce i způsobu prodeje. Protože se na podzim loňského roku nepodařilo dosáhnout dohody mezi distributory a Českou poštou, Česká pošta vypověděla ke konci loňského roku původní smlouvy. V současnosti ale došlo k uzavření nové dohody s distributory tisku a prodej na některých pobočkách byl opět obnoven.

Pošta od ledna nebude na pobočkách prodávat noviny a časopisy

pátek 29. prosince 2023

-mav-