Voyo chystá seriály Vědma, Za domem v lese nebo nové díly Krále Šumavy

čtvrtek, 23. února 2023, 15:00 TV MediaGuru

Voyo a televize Nova představily připravované seriály a tituly pro nadcházející měsíce a roky. Aktuálně připravují 46 nových projektů.

Vědma, zdroj: TV Nova

Vědma, zdroj: TV Nova

TV Nova a Voyo aktuálně připravují 46 nových, původních projektů o 711 epizodách a celkové stopáži 619 hodin. Mezi nimi je například první fantasy série, duchařský seriál, příběh o dopadení spartakiádního vraha nebo první český stand-up speciál. Na novinkách se podílí kreativní producenti TV Nova a Voyo a 21 nezávislých produkčních společností. Novinky pro roky 2023 a další představily TV Nova a Voyo na čtvrteční tiskové konference.

„Novinkami, které aktuálně chystáme – ať už ve fázi vývoje, nebo už máme roztočeno – vysíláme nejen jasnou zprávu externím tvůrcům, jaké typy projektů jsou v našem hledáčku – ale také svým divákům. Příběhy, které na ně čekají, jsou zábavné, odvážné i jímavé,“ řekl ředitel vývoje TV Nova a Voyo Michal Reitler.

Prvním zástupcem žánru fantasy se stane Vědma. Příběh minisérie je zasazen do současnosti, oživí ale legendy staré Prahy ze 16. století včetně mytického Golema. Herecké role ztvární Dagmar Havlová, Jaroslav Dušek, Josef Trojan nebo Annet Charitanová. Pod scénářem a produkcí je podepsána Adriana Kronerová.

Záhady a napětí má přinést seriál Za domem v leseMiroslavem Donutilem v hlavní roli. Seriál připravuje produkční společnost Bioanut Vratislava Šlajera.

Komediální žánr zastoupí rodinný seriál Taneční v režii Jiřího Vejdělka. Příběh se odehrává v prostředí tanečních kurzů na typickém českém maloměstě.

Dva připravované seriály jsou situovány do Chorvatska. Jde o kriminální seriál Dobro došli od tvůrců Kriminálky Anděl, ve kterém Jakub ŠtáfekAlžbětou Ferencovou objasňují zločiny českých a slovenských turistů. Projekt Bóra pak přinese komediální detektivku o skupince Čechů a Slováků účastnících se na ostrově kurzu s názvem Setkání se smrtí.

Král Šumavy, zdroj: TV Nova

Král Šumavy, zdroj: TV Nova

Na základě skutečných předobrazů vznikají tituly Miluji tě navždy, táta, což je šestidílná minisérie od tvůrců Ivety. Přináší příběh Jaroslava Bergera bojujícího za spravedlnosti pro svého mrtvého syna Dominika.

Poctou legendárnímu kriminalistovi Jiřímu Markovičovi bude minisérie Straka o dopadení tzv. spartakiádního vraha.

Druhé a třetí řady se dočká Král Šumavy: Fantom temného kraje. Nové série budou mapovat osud Josefa Hasila od jeho uvěznění v komunistickém lágru.

Vzniká rovněž dokumentární projekt Lebo medveď v režii slovenského dokumentaristy Mira Rema. Přinese emotivní příběhy, za nimiž stojí medvěd hnědý.

Kariéru zpěvačky Ivety Bartošové zmapuje třídílný dokument Málo mě znáš. Nabídne výpovědi zpěvaččiných blízkých včetně syna Artura a dosud nezveřejněné fotografie a archivních materiály.

Vůbec prvním stand-up speciálem v nabídce Voyo se stane představení Celebrity – autorský projekt Ondřeje Sokola, který nahlíží nejen na svět kolem nás, ale i na své kolegy a na vlastní kariéru.

Připravované projekty Voyo

 • Vědma
 • Za domem v lese
 • Taneční
 • Dobro došli
 • Bóra
 • Miluji tě navždy, táta
 • Straka
 • Král Šumavy: Fantom temného kraje
 • Lebo medveď
 • Málo mě znáš
 • Celebrity

Detaily k připravovaným projektům si můžete prohlédnout v materiálu, který je k dispozici níže.

-mav-