Voyo a Nova chystají seriály Studna, Metoda Markovič: Straka či Vraždy v Kraji

čtvrtek, 4. dubna 2024, 14:30 TV MediaGuru

Skupina Nova představila připravované seriály, série a dokumenty vlastní tvorby, které v příštích sezónách přinese na své videoplatformě Voyo a ve vysílání TV Nova.

Daniel Grunt na prezentaci nových projektů Voyo a TV Nova, zdroj: MediaGuru.cz

Daniel Grunt na prezentaci nových projektů Voyo a TV Nova, zdroj: MediaGuru.cz

Celkem 25 projektů o 521 epizodách nejrůznějších žánrů aktuálně připravuje skupina Nova pro Voyo a TV Nova. Řady sérií z dílny Voyo Originál rozšíří například seriál Studna v režii Terezy Kopáčové, komediální seriál Natalie Kocábové a Jana Hřebejka Pád domu Kollerů, nová řada Metody Markovič nebo návrat seriálu Sex O´Clock.

Nova své plány představila na čtvrtečním setkání s novináři. Generální ředitel slupiny Nova Daniel Grunt na úvod sdělil, že platforma Voyo ke konci března překonala hranici 800 tisíc předplatitelů v Česku a na Slovensku. Aktuálně jich má být 820 tisíc. Nábor předplatitelů pokračuje podle Grunta rychleji, než skupina plánovala. 

Do vysílání TV Nova se pak připravují odlehčené detektivky Vraždy v Kraji s Ondřejem Sokolem nebo Buldok z Poděbrad producenta Tomáše Baldýnského, který se nedávno vrátil do producentského týmu skupiny Nova. V přípravách je také seriál producentského hitmakera Tomáše Hoffmana Milionáři. Loni oznámený záběr na dokumentární tvorbu přinese nové série Kauza Kramný nebo Rigo. Nova také připravuje dokument Virtuální přítelkyně režisérky Barbory Chalupové o fenoménu OnlyFans.

Připravované projekty pro Voyo a TV Nova

 • Studna – šestidílný seriál o rodinné tragédii. Dobový seriál se vrací k počátkům vztahu manželů Jelínkových z Vonoklas. Pro Voyo jej natáčí Tereza Kopáčová podle scénáře Mira Šifry a Kristiny Májové. V hlavních rolích se objeví David Švehlík, Johana Matoušková a Filip Červenka.
 • Metoda Markovič: Straka – pokračování série o kriminalistovi Jiřím Markovičovi. První řadu Metoda Markovič: Hojer uvedlo Voyo letos na konci ledna. Nová řada zmapuje další případ – dopadení a usvědčení „spartakiádního vraha“ Jiřího Straky. „Můžu naznačit, že druhá série bude v lecčem jiná a Markovičova metoda v ní bude procházet těžkými zkouškami,“ říká kreativní producent Voyo Tomáš Hruška.
 • Pád domu Kollerů – komediální seriál podle scénáře Natalie Kocábové v režii Jana Hřebejka. Pojednává o společném životě se stárnoucími rodiči. V hlavní roli se objeví slovenská herečka Božidara Turzonovová.
 • Sex O´Clock – druhá řada komediálního seriálu o dospívání dětí i dospělých od režisérky a scenáristky Karoliny Zalabákové.
 • Buldok z Poděbrad – osmidílný komediálně laděný krimi seriál se Sabinou Remundovou a Markem Adamczykem v hlavních rolích. Jde o první projekt, který po svém návratu na Novu vyvíjí Tomáš Baldýnský.
 • Vraždy v Kraji – seriál o odlehčeném vyšetřování zločinů. Plukovníka Kučeru, slavného vyšetřovatele, který se chystá zvolnit na venkově, v seriálu ztvární Ondřej Sokol.
 • Milionáři – rodinný komediální seriál, který v osmi epizodách bude sledovat partu kamarádů, kterým změní život výhra v loterii. 

Dokumenty

 • Málo mě znáš - dokumentární triptych o životě a kariéře Ivety Bartošové.
 • Lebo medveď - pracovní název chystaného dokumentárního cyklu o soužití s medvědem hnědým ve slovenské Poľani. Pro Voyo ho připravuje Miro Remo.
 • Kauza Kramný - dokument, který připravuje kreativní producentka Voyo Erika Hníková. Režisér Petr Hátle se vrací k tragédii v egyptském letovisku z roku 2013 a k tomu, co jí předcházelo a co po ní následovalo.
 • Rigo - dokumentární cyklus o slovenském sériovém vrahovi a okolnostech jeho dopadení. Připravuje ho Peter Bebjak, držitel Českého lva za minisérii Matematika zločinu, a scenárista Jakub Režný
Metoda Markovič: Hojer, zdroj: TV Nova

Metoda Markovič: Hojer, zdroj: TV Nova

David Švehlík v seriálu Studna. zdroj: TV Nova

David Švehlík v seriálu Studna. zdroj: TV Nova

Filmová produkce

Skupina Nova zároveň na setkání s novináři uvedla, že pokračuje v podpoře tuzemské audiovize. Stojí například za aktuálně uváděnou komedií Sladký život s Vladimírem Polívkou v hlavní roli. Voyo je také partnerem připravovaného celovečerního dokumentu Virtuální přítelkyně dokumentaristky Barbory Chalupové, laureátky Českého lva za film V síti, který před časem rozpoutal debatu o bezpečnosti nezletilých v digitálním prostoru.

Obsah ČT na Voyo

Voyo také uvede i mysteriózní seriál Lovec, který připravuje Česká televize. Vzniká v koprodukci se slovenskou televizí Joj a Trigon Production a po své premiéře na obrazovkách ČT bude ke zhlédnutí na Voyo. ČT ho plánuje vysílat ještě v letošním roce.

Přehled všech připravovaných projektů pro Voyo a TV Nova si můžete prohlédnout v dokumentu níže.

-mav-